Een expositie in De Wijngaard

In onze kerk, Sanderusstraat 77, is een maand lang een bijzondere expositie te zien. U kunt van 14 mei tot en met 13 juni een bezoekje komen brengen op vrijdag en zaterdag (13.30 tot 17.30 uur) of zondag (11.30 tot 16.30 uur). Kunstenaar Constantine Ferreo heeft zich laten inspireren door de Openbaring van Johannes om aandacht te vragen voor de soms inderdaad apocalyptische dreigingen van deze tijd – virussen, de ecologische vernietiging van de aarde, honger, oorlog.

Constantine Ferreo maakte hierbij zijn grote werk ‘Parathesi’, een ‘citaat’ of parafrase van de beeldtaal van Johannes, om onze in allerlei opzichten eveneens apocalyptische tijd van commentaar te voorzien. Oorlog, honger, de pandemie, de vernietiging van de aarde … Het werk behoudt, desondanks, een grote mate van lichtheid, doordat deze voorstellingen verwerkt zijn in een verzameling vliegers. Het zijn span-doeken in een weer heel andere zin dan de spandoeken van de grote demonstraties. In onze kerk willen we aan de hand van het zaalvullende werk van Ferreo een bijdrage bieden aan de actuele discussie over de grote thema’s van onze tijd. Het past bij onze taak als kerk. In het rebelse werk van deze kunstenaar herkennen wij bovendien heel duidelijk onze eigen protestantse traditie, hier in het Vlaamse, van kleine tegenstem in de marge.

U kunt meedoen!

Deel met ons uw gedachten: beleeft u onze tijd ook als een tijd van grote dreigingen met zeer onzekere uitkomst? Of hebt u juist wel vertrouwen en hoop? Wat beangstigt u het meest in onze tijd? Waar ontleent u hoop aan?

U kunt op twee manieren meespreken:

  • in een Zoomgesprek met de kunstenaar en met ds. Bert Dicou over deze thema’s, zondagnamiddag 16 mei, 15 uur.
  • door uw gedachten kort op te schrijven in een brief of mail die u mag sturen naar bert.dicou@gmail.com of per post naar Protestantse Kerk De Wijngaard, Sanderusstraat 77, 2018 Antwerpen.

Half mei tot half juni (14 mei-13 juni) is de kerk geopend op

  • vrijdag van 13.30u tot 17.30u
  • zaterdag van 13.30 tot 17.30
  • zondag van 11.30 tot 16.30u

U bent van harte welkom, onder inachtneming van de corona-veiligheid:

  • Handen ontsmetten bij binnenkomst
  • Maximaal 8 personen tegelijk toegelaten
  • Niet met groepen komen (met twee personen komen is toegelaten)
  • Verblijf van maximaal 20 minuten
  • De bekende 1,5m afstand tot andere aanwezigen aanhouden

.